A Magyar Máltai Szeretetszolgálat gondozásában megjelent “Hogy folytatod?” beszélgetésindító társasjátékban a játékosoknak lehetőségük nyílik utazást tenni saját és játékostársaik gondolatai és érzései körül. A játékosok félkész mondatokat fejezhetnek be pillanatnyi érzéseik szerint, miközben átélik a közös játék örömét, és saját bátorságuk mércéje szerint nyílhatnak meg önmaguknak és társaiknak.
A 110 db kártyából 30 db kifejezetten a szülői alkoholizmus témakörét járja körül. A kisfiúval jelölt kártyák szakember vezetése mellett alkalmat adnak az önismeret fejlesztésére, a mondatok befejezése segíthet rálátni önmagunkra, nehézségeinkre és erősségeinkre.
Minden eladott játék a szenvedélybetegséggel küzdő családok támogatását teszi lehetővé az Apa, anya, pia programon keresztül.
Ezeket Ti írtátok. Nagyon köszönjük!
Ez a játék szerintem rendkívül hasznos és remek “jégtörő” lehet egy új csapat összekovácsolásában például munkahelyen. Annak idején vért izzadtam hasonló játékok megalkotásában, hogy a csapataim jobban megismerjék egymást. Nagyon nem akartam egy száraz, interjú jellegű “Mondj magadról 3 dolgot” kört menni, mert mindenki unja, utálja és a 3. percben már senki oda sem bagózik. Így viszont oldottabban tudják megismerni egymást és a figyelem garantált.
Elgondolkodtam ezen a játékon, hogy nem okozna e valakinek kellemetlen érzést azért, mert arról kell beszélnie, amiről nem szívesen beszélne. De ott a lehetőség, hogy nem kötelező semmi, és aki ki akar nyílni és elmondja az esetleges titkait, aki meg nem, az meg azokat a kártyákat dobja ki, amikről nem akar beszélni. És persze lehet diplomatikusan is válaszolni. Ez azért érdekes, mert aki nyitottabb, az enélkül a társas nélkül is kitálal, viszont aki nem, és kidobja a neki “kerülendő” témákat, akkor tőle a társasozás közben nem tudhatunk meg olyan sokat róla. Lehet, hogy a kidobott kártyákból lehet következtetni az illetőre? Ez már pszichológia. Ehhez nem értek.
Merész vállalás, ugyanakkor mégis egy nagyon jó játék, ami biztos vagyok benne, hogy sok embernek fog segíteni, hogy könnyebben megnyílhasson, és hogy jobban megismerje a többieket. Gratulálok hozzá!
Gratulálok! Anyaként és osztályfőnökként nagyon hasznosnak találom! Repes a szívem az örömtől! Köszönöm, nekem hiánypótló!
A játékot tervezte: Győri Zoltán
“Sziasztok! Szimat vagyok. Olykor megszeppenek, néha dühös leszek, és gyakran elégedettnek, energikusnak érzem magam. Alig várom, hogy találkozzak Veled. Szeretném, ha megismernél és segítségemmel még közelebb kerülhetnél az érzéseidhez.”
Szimat kutyussal örömteli, meghitt, és mókás pillanatokat élhetünk meg akár családi, baráti körben, az óvodai vagy iskolai közösségeinkben, miközben önmagunk és mások érzéseinek új mélységeit fedezhetjük fel.
A kártyajáték fejleszti az érzelmi intelligenciát, segít az aktuális érzések kifejezésében, megnevezésében, a történések, kapcsolatok mélyebb megértésében.
Szimat alakját Meszleny Anna grafikus formálta meg. A kártyacsomaghoz készült játékok fejlesztésében Oláh Dorottya pszichológus szaktudására számíthattunk.
Minden eladott játék a szenvedélybetegséggel küzdő családok támogatását teszi lehetővé az Apa, anya, pia programon keresztül.
Játék tartalma:
- 42 db érzelmet kifejező kártyalap, amelyek matt fóliás plusz védelmet kaptak, hogy minél tovább forgathassák kicsik és nagyok egyaránt
- 1 db játékleírás, amely részletes instrukciót ad 8 különböző játékmódhoz
- 4 év felett, 2-8 főre ajánlott játék
- Játékidő: ~ 20 p.
Az alábbi képet egy kedves gyógypedagógus küldte el nekünk, melyen épp a Szimat nevű kártyajátékunkat használja a pedagógiai munkájában. Reméljük hasznára válik! Eredményes munkát kívánunk minden szakember számára!
A kártyajáték itt elérhető: